Ahmadabad’da Tek Başına, Yapayalnız

01 Mart of 2011 by

9 – 10 Mart 2009

Depresyondayım! Yalnızlık hiç hoşuma gitmedi. Kendi düşüncelerimle bu kadar kalabalık bir ülkede kalmak içten içe beni kemiriyor. 3 gündür aynı şeyleri yapıyorum. Her öğlen Green House Restourant’ta dosa ve ev yapımı dondurma yedim. Etrafta bir tane bile turist yok! Sanırım koskoca şehirdeki tek Türk de benim! Çantam da gün geçtikçe ağırlaşıyor! Hareket etmek iyice zorlaştı benim için. Hava da inanılmaz sıcak. Saat 12.00 gibi derin bir uyku bastırıyor!

Ahmadabad’da gezesim kalmadı başka bir yere gitmeliyim.

Ahmadabad’in vazgeçilmezleri: Calico Textile Museum (muhteşem bir müze, özel izinle giriliyor ve 30 kişilik rehberli geziye izin alıyorsunuz). Tüm Hindistan’ın değişik yörelerinden ve bölgelerinden kumaş, sâri, kıyafet ve el isçiliğine dair örnekler görüyorsunuz. En eğitimsiz fakir insanların ve köylülerin yaptığı milimetrik dikişleri ve motifleri görünce şaşkınlıktan deliye dönüyorsunuz! Tamamen doğuştan gelen bir zevk anlayışı ve matematik beceresi her şey.

Maalesef fotoğraf çekmek yasaktı dolayısıyla size örnekleri gösteremiyorum. Fakat kesinlikle görmenizi tavsiye ediyorum. Gujarat’da lokallerin yaptıklarını görmek için Kutch aslında en ideal bölge. Oraya gitmeyi çok istiyorum. Ama önce şu şehir hayatından kurtulmalıyım! O yüzden The Dangs adlı bölgeye gitmeye karar veriyorum. Tamamen doğal ve yerel bir hayatın sürüldüğü çok bilinmeyen doğal güzelliklerle dolu bir yer!

Previous:

Kalidasa’nın Memleketi Ujjain

Next:

‘Delhi: Adventures in a Megacity’

You may also like

Post a new comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.