Çocuk Gözüyle Hayvan Sevgisi Fotoğraflara Yansıyacak

21 Şubat of 2011 by

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Barosu ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği ile ortaklaşa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Çocuk ve Hayvan konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. Kocaeli’deki ilköğretim okulu öğrencilerinin katılabileceği ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla yapılacak yarışma için son katılım tarihi 15 Nisan 2011 Cuma.

Kent yaşamında ikinci plana itilen hayvanların yaşam şekillerine dikkat çekmek için düzenlenen yarışmanın tanıtım toplantısı Kocaeli Barosu’nda gerçekleşti. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Kocaeli Barosu Başkanı Av. M. Tamer Solakoğlu, Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdür Fatma Dilber Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği Başkanı Hadi Arslan ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz yapılan yarışmanın çocukların hayvanlarla olan iletişimini ön plana çıkarması, çocuklara hayvan sevgisini aşılaması yönüyle önemli bir çalışma olacağını ifade etti. Genç nesillerin hayvanların yaşam hakkına saygı duyma bilincinin aşılandığı bireyler olma hedefi ile bu yarışmanın düzenlendiğini aktaran Dr. Poyraz, bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak modern hayvan barınağı, sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon çalışmaları gibi bir çok önemli hizmetler yürüttüklerini kaydetti.

Kocaeli Baro Başkanı Av. M. Tamer Solakoğlu ise modern yaşam tarzının hayvanları ikinci plana ittiğini ifade ederek ”Kent hayatında kedi ve köpekler kendilerine yer bulamamış ve sokak hayvanları olmuşlardır. Böylece çocukların da hayvanlarla olan iletişimi ortadan kalkmış, hayvan sevgisinden mahrum mahrum kalmıştır. Bu yarışmada yarının büyükleri olan çocuklarımıza, doğal hayatın ayrılmaz bir parçası olan hayvanları, onların gözüyle ayrı ayrı veya birlikte fotoğraflaması ile doğal yaşam alanlarına saygı ve çevre duyarlılığının pekiştirilmesini amaçladık” dedi. Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği Başkanı Hadi Arslan ise çocukların hayvanlarla ilgili fotoğraflarının olacağı yarışmanın bu yönüyle çok önemli olduğunu hatırlattı.

Kocaeli’deki ilköğretim öğrencilerinin katılacağı yarışmada 15 Nisan 2011 Cuma gününe kadar fotoğraf teslimi yapılabilecek. 18 Nisan günü dereceye girenlerin açıklanacağı yarışmada 25 Nisan Pazartesi günü ödül töreni gerçekleşecek. Dereceye alan ve sergilemeye layık görülen eserler ise 25 – 30 Nisan 2011 tarihlerinde eski Gar Binası Sanat ve Sergi Salonu’nda sergilenecek.

Yarışma’da dereceye girenlerler verilecek ödüller;

1 – Toshıba L655 – 194 Notebook bilgisayar

2 – 18 – 55mm Kit Lensiyle Sony A330 Fotoğraf makinesi

3 – 18 – 55 Kit Lensiyle Birlikte Canon 1000 D Fotoğraf makinesi

4 – Canon Powershot Sx 200 İs Fotoğraf makinesi

5 – Fordotosan Özel Ödülü: 18 – 55mm + 55 – 200 mm Kit Lensiyle Birlikte Sony A330

6 – Gfsd Özel Ödülü: Canon Ixus 105 Fotoğraf makinesi

Previous:

Tarihi Bulak Yolu Canlanıyor

Next:

Sekapark

You may also like

 • 18 Oca

  Şehir Bahçeleri Kuralım!

  YEREL

  Giderek büyüyen megapollerin kendi kendilerini besleme şansı günden güne azalırken gıdayla bağlantılı ekolojik ayak izimiz ...

 • 27 Şub

  Sekapark

  YEREL

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, SEKA Kâğıt Fabrikası alanını, Türkiye’de bu ebatta örneği olmayan ve dünyanın sayılı ...

 • 29 Oca

  Temiz Bir Çevre Şehrin Aynasıdır

  YEREL

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İhsaniye Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Nuri Uzuner, Gölcük ...

 • 28 Kas

  ‘Kentsel Gelişim Sağlıklı Şekilde Sürdürülmeli’

  YEREL

  ‘Kentsel Gelişim Sağlıklı Şekilde Sürdürülmeli’ Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle gerçekleşen 2. Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi, ...

Post a new comment