Çok Mu Komik?

06 Nisan of 2011 by

Yapımcılığını Usta Yapım’ın ve yönetmenliğini Adem Uğur’un üstlendiği 22 Nisan’da gösterime girecek olan Çok Mu Komik? filmi, Elazığ’lı gladyatör Abdullah Şekeroğlu’nun son çalışması. Filmde ayrıca Elazığ başta olmak üzere ülke çapında son dönemde Televizyonda canlandırdığı ‘Zülfikar Ağa’ karakteri ile yıldızı parlayan Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Aydan Burhan ve Gazanfer Ündüz gibi pek çok tanınmış sanatçı da yer alıyor.

Çok Mu Komik? Elazığ’da geçen bir dostluk öyküsünü irdeliyor. Farklı inanışlar, farklı yaklaşımlara karşın ‘birlik’ olabilmenin heyecanını merkezine alan çalışma bir aşk, dostluk ve sağduyu filmi.

Elazığ’ın Hüseynik Köyü’nde geçen öyküde Düzgün (Abdullah Şekeroğlu), Halis (Gazanfer Ündüz) ve Nazmi (Halil İbrahim Kalaycıoğlu) üç çocukluk arkadaşıdır. Barışın ve huzurun hüküm sürdüğü köy, yabancı provakatörlerin girişimleri nedeniyle huzursuzlanmaktadır. Bir yandan Halis’in kızı (Didem Reze) ve Nazmi’nin oğlu (Taylan Güner) birbirine aşık iki gençtir ve evlenme hayalleri kurmaktadır. Provakasyon, aşk ve dostluk üçgeninde hangisinin kazanacağı, hangisinin kaybedeceği ise köy halkının sağduyusuna kalmıştır.

Sinemamızın yeni yüzler, yeni çalışmalar kazandığı bu günlerde Elazığ’a ait naif ve eğlence ve düşündüren hikâyesiyle ‘Çok Mu Komik?’ izleyenlerine pek çok duyguyu bir arada yaşatmayı vaadediyor.

Previous:

Hayallerim

Next:

Alişana Karenina!

You may also like

 • 28 Mar

  Bulut Mu Olsam

  Özgür Yazılar

  Nazım Hikmet’in bu şiirine çok severim. Zülfü Livaneli’nin müziği ve icra edişi de gerçekten çok ...

 • 27 Eyl

  Leylekler Artık Hiç Gitmeyecek

  Özgür Yazılar

  Kızılcahamam’dan Ankara yönünde, E5 Karayolu’ndan 11 km ileride sağda, bir ana kayanın üzerinde ‘meçhul ressam’ ...

 • 30 May

  Mum

  Özgür Yazılar

  Birkaç gündür Nuh’un Çiçekleri projesi için Iğdır’da bulunuyorum. Ağrı Dağı’nın çevresinde çiçeklerin peşinde koşturuyorum adeta. ...

 • 11 Oca

  Gezi ve Fotoğraf

  Özgür Yazılar

  Safranbolu Şehir Gönüllüleri Derneği, 15 Ocak 2011 Cumartesi saat 19.00’da Kileciler Konağı’nda bir etkinlik düzenliyor. ...

Post a new comment