Çok Mu Komik?

06 Nisan of 2011 by

Yapımcılığını Usta Yapım’ın ve yönetmenliğini Adem Uğur’un üstlendiği 22 Nisan’da gösterime girecek olan Çok Mu Komik? filmi, Elazığ’lı gladyatör Abdullah Şekeroğlu’nun son çalışması. Filmde ayrıca Elazığ başta olmak üzere ülke çapında son dönemde Televizyonda canlandırdığı ‘Zülfikar Ağa’ karakteri ile yıldızı parlayan Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Aydan Burhan ve Gazanfer Ündüz gibi pek çok tanınmış sanatçı da yer alıyor.

Çok Mu Komik? Elazığ’da geçen bir dostluk öyküsünü irdeliyor. Farklı inanışlar, farklı yaklaşımlara karşın ‘birlik’ olabilmenin heyecanını merkezine alan çalışma bir aşk, dostluk ve sağduyu filmi.

Elazığ’ın Hüseynik Köyü’nde geçen öyküde Düzgün (Abdullah Şekeroğlu), Halis (Gazanfer Ündüz) ve Nazmi (Halil İbrahim Kalaycıoğlu) üç çocukluk arkadaşıdır. Barışın ve huzurun hüküm sürdüğü köy, yabancı provakatörlerin girişimleri nedeniyle huzursuzlanmaktadır. Bir yandan Halis’in kızı (Didem Reze) ve Nazmi’nin oğlu (Taylan Güner) birbirine aşık iki gençtir ve evlenme hayalleri kurmaktadır. Provakasyon, aşk ve dostluk üçgeninde hangisinin kazanacağı, hangisinin kaybedeceği ise köy halkının sağduyusuna kalmıştır.

Sinemamızın yeni yüzler, yeni çalışmalar kazandığı bu günlerde Elazığ’a ait naif ve eğlence ve düşündüren hikâyesiyle ‘Çok Mu Komik?’ izleyenlerine pek çok duyguyu bir arada yaşatmayı vaadediyor.

Previous:

Hayallerim

Next:

Alişana Karenina!

You may also like

 • 13 May

  Güvercin…

  Özgür Yazılar

  Utangaç haliyle, masanın karşına geçip oturdu. Bu haliyle aslında benim gözümde, gelip gönül penceremin pervazına ...

 • 27 Kas

  Çoban Çayı

  Özgür Yazılar

  ‘Çam sakızı çoban armağanı’ derler ya, dağda bir çobanın ikram ettiği çay da, değerli armağanlardan. ...

 • 01 Kas

  Uçurtma

  Özgür Yazılar

  Bu yazıyı Rize’nin Pazar İlçesi’nde çektim. Pazar Uçurtma Derneği’nin duvarında bulunan yazı bana ilginç geldi. ...

 • 16 May

  Gecenin Beyazı

  Özgür Yazılar

  Narıyla, üzümüyle, bademiyle, alıcıyla, melengiciyle, balıyla, ceviziyle ünlü Hopan’da, vahşi ve sarp dağların eteğinde, dere ...

Post a new comment