Danino

27 Kasım of 2010 by

Danino yoğurtlarının bir süredir çocuk kanallarında dönen çıkartmalı 29 harfi bul 29 mesleği öğren şeklinde eğitici öğretici reklam kampanyası var: 29 HARF 29 MESLEK.

Eğiticiliğinin yanı sıra reklamdaki güzelim minik kızın görüntüsü eşliğinde ‘Çıkartmalardan bir tanesini bilgisayarının kamerasına göster sana mesleğini söyleyelim’ şeklinde İ harfinden yola çıkarak İTFAİYECİ mesleği örnek verilmekte.

Reklamdaki küçük kızın ailesini ve kızı dışarıda bırakarak kamera açıp itfaiyeci yazan ya da çocuk sitelerine tuzak kurmayı becermiş binlerce failden birinin kamerasına, yetişkin sitelerinden herhangi birine itfaiyeci yazmayı her nasılsa şaşırıp yapabilmiş küçük bir kızın, salonda ağzını ayıra ayıra ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ seyreden ailesine sesleniş biçimi şöyle olacaktır:

“Anneeeeeeeeee?!?!? Kamera da bi amca var?!?!!? İtfaiyeci kılığında?!?!??! Ama kulaklıktan bana anlamadığım acayip bir şeyler söylüyor?!??!?! Anneeeeeeeeeeeeeee??!?!?!?>”

Evet. Siz yoğurt satacaksınız diye, gerçekte bir insanın tecavüze uğramasıyla bunun popüler bir insanın başına bir dizide bir kumsalda film icabı gelmesi arasındaki farkı fark edemeyecek zeka seviyesindeki ailelere “Çocuklarınıza kamera kullandırın, harfleri gösterin sonra itfaiyeci (itfaiyecileri de tenzih ederim, sadece fantezi olayından bahsediyorum, hani hiçbirinizin porno izlemediği canım ülkemde, hiç tecavüz olmayan, hiç töre cinayeti, hiç ensest!?!) amcalar da size pipisini göstersin çocuğum” şeklinde manyakça reklamlarınız; herkesin orasına burasına pek bir karışan RTÜK efendilerin hiç dikkatini çekmiyor mu acep?

R-TÜKüreyim size.

Previous:

Bozyazı

Next:

Duvar

You may also like

Post a new comment