Devlet ve Millet

01 Haziran of 2011 by

Doğu’nun en doğusunda, dört ülkeye sınırı bir nehrin tayin ettiği bir coğrafyada, Avrupa ve Anadolu’nun en yüksek dağının eteklerinde bir proje için bulunuyorum. Iğdır’ın Aralık İlçesi’nde Ağrı Dağı’nın kuzey eteklerindeyim yani…

Aras Nehri, ülkemiz, Ermenistan, Nahçivan ve İran arasında sınırını oluşturuyor. Bu bölge gerçekten ilginç. Geçtiğim gün çok daha ilginç bir olaya şahit oldum. Böyle bir olayı paylaşmamak olmaz diye düşündüm.

Aralık Devlet Hastanesi önünden hızlı bir çalışma vardı. Yaklaşıp selam verdiğimde parke taşı döşeyen bir gurup ile karşılaştım. Güneşin altında, toz içinde ilçe Kaymakamı, koruması, şoförü, hastanenin başhekimi, hastane müdürü, hemşireler ve hastaneye hasta getirenler parke taşı döşüyorlardı.

Hayal mi görüyorum ne diye düşündüm. Sanki Cumhuriyetin ilk yıllarındayım ve Halkevleri şantiyesindeyim gibi geldi birden.

Gözüm Ağrı’nın doruklarına erişti birden. Bir Ağrı’ya baktım, birde çalışanlara. Bu insanları görünce bir daha ‘yoruldum’, ‘yoğun işim’ var diye sızlanmayacağım. Şikâyet etmeden, hizmeti ayağa beklemeden çalışan bu yürekli emekçileri candan kutluyorum. Bu ülke gerçekten sizlerden gurur duymalı…

 

Previous:

Kızılderili ve Çağdaşlık

Next:

Yaşamak İçin Yürümeli

You may also like

Post a new comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.