Farklı Meyhane Prinkip0, Namı Diğer Fıstık Ahmet’in Yeri

29 Haziran of 2011 by

Prensin arka bahçesi anlamına gelen Prinkipo aynı zamanda Büyükada’nın eski adıdır. Vapur İskelesinden çıkınca sol tarafa deniz kıyısını takip ederek yaklaşık 500 metre yürüdüğünüzde sağ tarafta göreceksiniz Fıstık Ahmet’in yerini. Yaz kış müdavimleri eksik olmaz bu sıcak mekânın.

Unutulmaya yüz tutmuş başka yerde zor bulacağız eski Rum mezeleri karar porsiyonlarla sunulmakta. Fıstık Ahmet Tanrıverdi aynı zamanda yazar ve 30 yıllık işletmeci kitapları ve mezeleri bizzat kendi elinden çıkıyor. Önce Nişantaşı’nda Barba’yı, daha sonra Zincirlikuyu ve Bostancı’da Mastori’yi kurmuş. Daha sonra memleketi Büyükada’ya dönmüş ve şimdiki yerini işletiyor. Mezeler gerçekten son derece lezzetli ancak mekânın bizce tek eksiği servis. Servis daha iyi olabilir.

Zaman Satan Dükkân, Hoşçakal Prinkipo, Atina’daki Büyükada, Büyükada’nın Solmayan Fotoğrafları, Barba’nın Mezeleri, Bir Başka Kentte Ölümü Beklemek, Aya Yorgi Rehberi, İlçemizi Tanıyalım: Adalar.  Bütün saydıklarım Fıstık Ahmet’in yazdığı kitaplar. Ayrıca Rakı Ansiklopedisi’ni hazırlayan ekipte yer aldı.

Meraklıysanız vapurdan indikten sonra Büyükada İskelesi’nin içerisindeki dükkandan bir kitabını alıp, yemeğinizi yerken sohbet sırasında Ahmet’e imzalatabilirsiniz.

Adres: Kumsal Parkı / Büyükada

Tel: 0 (216) 382 35 91 / 0 (533) 446 88 30

fistikahmet@hotmail.com

Previous:

Sabırtaşı İçli Köfte

Next:

İntiba Et Restaurant ve Kasabı

You may also like

    1. Ahmet bey 13 Mayıs 10 kişi 15 mayıs 10 kişi olmak üzere kız Arkadaşlarımla mekanınıza gelmek istiyoruz(+_ iki kişi olabilir)gündüz saat 14.00 gibi sizde oluruz .içkisiz 50 tl ilk 6 meze 2 ara sıcak balık salata meyve menünüz tercihimizdir.bilgilerinize teşekkürler

    Post a new comment