Funky City Bangalore

11 Mart of 2011 by

25 Mart – 1 Nisan 2009

Dingin ve huzur dolu bir kaç günden sonra ruhumun tekrar biraz eğlenceye ve değişikliğe ihtiyacı vardı! O yüzden yine çok yakın arkadaşım olan Nikkie’nin yanına Bangalore’a geldim.

Bangalore belki biliyorsunuzdur, gece hayatıyla çok meşhur! Birbirinden güzel egzotik ve hip lounge kefeleriyle dolu. Bu arada tavsiyeler ve mekân isimleriyle tüm Hindistan yolculuğunu alternatif bir gezi ve foto kitabı olarak yayınlamaya karar verdim. Bana bir kaç güne katılacak olan arkadaşım Banu’nun da fikrini aldıktan sonra, geziye bir amaç koyup böyle bir işe girişmekte kararlıyım çünkü çok fazla Hintli arkadaşım var ve kimsenin bilmediği görmediği, Lonely Planet’in bile haberinin olmadığı yerler mekânlar ve şeyler görüyor, deneyimliyor ve öğreniyorum. Sadece buralarda yaşayan insanların bilebileceği şeyler, hepsini kendime saklamak biraz ayıp olur. İlerleyen günlerde ayrıntıları tekrar vereceğim.

Bu arada, Bangalore bir İstanbullunun Hindistan’da yasayabileceği tek yer. Hindistan’ın Avrupa’sı resmen, her şey ama her şey var! Ve hayat çok ama çok medeni! İnsanlar çok kültürlü ve efendi! Etrafa tüküren, yol kenarına işeyen yok! Ve herkesin arabası var (bu iyi bir şey mi açıkçası çok emin değilim) yani durumlarının iyi olması hayat tarzını kesinlikle fazlasıyla etkiliyor.

Previous:

Varkala: Chakra & Yoga & Ayurveda

Next:

Nepal’e Doğru

You may also like

Post a new comment