Gaziantep Burç Ocakbaşı

28 Nisan of 2011 by

İstanbul’a gelip de Kapalıçarşı’ya uğramayan pek yoktur sanırım. Yerli yabancı yüzbinlerce kişi her gün bir kapısından girip diğer kapısından çıkarlar çarşının. Antikacısından, kuyumcusuna mobilyacısından, sünger satanına kadar birçok esnaf kepenk açar her sabah. Ziyaretçilerin hemen hepsi de bu tür işlerini görmeye gelir.

Ama benim gibi kebap yemek için Kapalıçarşı’ya gideni pek duyduğunuzu sanmıyorum. Şöyle mırıldandığınızı duyar gibiyim. İstanbul’da Kebapçı kalmamış da Kapalıçarşı’ya mı gidilirmiş? 

Elbette, İstanbul da kebapçılar var. Pek de güzel kebap yapan ustalar var. Ama bunlardan bir tanesi de Ökkeş Hıyamlıoğlu. 

Adıyaman’da Abuzer, Urfa’da Mehmet, Antep’te ise Ökkeş ismi meşhurdur diyerek ustamızın memleketi hakkında ipucu vermiş olalım.

Şark Kahvesi’nden, Yağlıkçılar Caddesi’ne girince hemen sağda dar bir sokaktan içeri girin Burç Ocakbaşı’nı göreceksiniz. Sokağın bir kenarına sıralanmış beş masa hiç boş kalmıyor.

Kebapların yanısıra, kuru patlıcan ve biber dolma, alanazik ve künefesi oldukça meşhur. Ökkeş Usta’nı fiatları da makul. Adana kebabı 8 TL, terbiyeli kuzu şiş 15 TL, kuru dolma 9 TL, künefe 6 TL.

Yolunuz düşmese de, düşürmenizi önemle tavsiye ederim.

Afiyet olsun.

Gaziantep Burç Ocakbaşı, Ökkeş Hıyamlıoğlu

Yağlıkçılar Cad. Parçacılar Sok. No: 12 Kapalıçarşı / İstanbul, Tel: 0 (212) 527 15 16

 

 

Next:

Artvin Bizim Döner Salonu

You may also like

    Post a new comment

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.