Hayallerim

06 Nisan of 2011 by

Küçükken hep hayal kurardım. Irmakların en büyüğün de, en uzunun da, yeşil vadilerin arasından; durmadan akan bir ırmağın kenarında küçük sandalımı yapıp çok uzaklara gitmek isterdim.

Bulutların yüksekliğine ulaşan dağların tepelerine tırmanıp, bir güvercin kadar beyaz olan bulutlara dokunmak isterdim. Yağmurun oluşturduğu gökkuşağından kayıp anlımda oluşan, tüm vücudumu saran yedi rengin pırıltılarıyla tüm dünyaya el sallamak isterdim.

Yorulmadan, durmadan koşmak bütün vadilere çıkıp, nefesimin sonuna kadar bağırıp sesimin yankılanmasını bir müzik gibi dinlemek isterdim.

Ancak… Hep bu hayali kurarken kendimi pencerenin önünde dışarıya bakarken bulurdum. Ve şimdi alnımdaki çizgiler çoğaldıkça bu hayallerimde yazıları okunmayan bir kâğıttan farksız değildi. Hallerimin hiçbiri son kez yanıma bile uğramadan.

O hayaller dolu küçük dünyam, gözümün önünde canlanıp beni terk etti ve gözlerim pişmanlıkla sonsuzluğa açıldı… Acaba burada yeni ben ne hayaller kuracaktım?

Yazı: Gönül Melisa Köylüoğlu, fotoğraf: İsmail Şahinbaş

Previous:

‘Bir atla antik Likya Yolu’nu yürümek artık bir rüya değil!’

Next:

Çok Mu Komik?

You may also like

 • 06 Eki

  Ayna

  Özgür Yazılar

  Çıplak ayaklarıyla, geçide kadar koştu. Kar soğuğu ile ürperdi. İçi volkan ateşi, gözlerinde çağlayan yaşlar. ...

 • 29 Kas

  Hayde Asbezum*

  Özgür Yazılar

  Araştırmacı İhsan Eş; Uzungöl’den derlediği türküleri Espira ismini verdiği albümde bir araya getirdi, Doğu Karadeniz’in ...

 • 07 Eki

  Varış Noktası

  Özgür Yazılar

  Yollar var diye, Bir bilet aldın diye, Nereye gittiğinden o kadar emin olma… Burcu Oylan ...

 • 24 Ağu

  Işıkla Gelen

  Özgür Yazılar

  Yağmurla gelen, huzur olsun. Dağlar dumanlı günlerdeyiz, yüreklerde kor ateşler. Yüzlerce yıldır, dost bağlarında rengârenk ...

Post a new comment