Kazdağları’nda Festival Var

02 Eylül of 2014 by

eco-2

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin düzenlediği EkoFest, 3 – 7 Eylül 2014 tarihleri arasında Adatepebaşı, Çanakkale’de gerçekleşecek.

EkoFest, ekolojik yaşam bilincinin hayatın her alanında daha etkin ve yaygın hale gelmesi için, doğanın üretim ve tüketim için sorumsuzca harcanmasına ‘dur’ demek için, güvenilir gıda ve beslenme ihtiyacına dikkat çekmek için, biyolojik çeşitliliğin korunması ve yerel tohumlarımıza sahip çıkmak için, kırsaldaki yeni yaşam biçimlerinden ilham ve cesaret almak için, Kazdağları’nın doğal, kültürel ve tarihsel mirasına sahip çıkarak Kazdağları kardeşliğini geliştirmek için düzenleniyor.

Seminerler, takas pazarı, yoga, konser, çocuklar için etkinlikler, sağlık, beslenme ve ekokozmetik etkinlikleri, film gösterimleri ve diğer etkinlikler arasında.

 

 

Next:

Mantar Toplama ve Mantar Yemekleri Şenliği

You may also like

 • 12 Oca

  Livera Kalandar Etkinlikleri

  Etkinlik

  Trabzon’un Maçka İlçesi sınırlarında bulunan Livera (Yazlık) Köyü’nde yüzyıllardır süre gelen ‘Kalandar’ kutlamaları yapılıyor. Anadolu ...

 • 16 Mar

  Seben Nevruz Kutlamaları

  Etkinlik

  Bolu’nun Seben İlçesi’nde geleneksel olarak kutlanan Nevruz günü, tüm gezginler tarafından görülmesi gerekli kültürel etkinliklerimizdendir. ...

 • 13 Tem

  13.Ordu VosVos Festivali

  Etkinlik

  İlk VosVos şenliği 1995 yılında yapıldı. Ordu aşığı Enis Ayar limuzin haline getirdiği VosVos’u nedeniyle ...

 • 10 Şub

  Rio Karnavalı

  Etkinlik

  Gezegenin en büyük partisi Rio Karnavalı bu yıl 13 – 15 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. ...

Post a new comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.