Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Cennet Köşesi; Karasu Kır Lokantası

23 Ağustos of 2011 by

Yeşilin çıldırtıcı tonları ile bezeli uçsuz bucaksız uzayan Araç Vadisi’nin ortasında, Karasu Çayı’nın üzerinde doğal ve otantik yapısı ile bir cennet lezzet durağıdır Karasu Kır Lokantası.

Doğanın insanlığa sunduğu keşfedilmemiş emsalsiz bir değer olan bu cennet sığınak, bir melodinin romantik nağmeleri gibi nazlı nazlı akan Karasu Çayı’nın üzerinde tek başına bir şaheser yapı gibi durmaktadır.

Tabiat Ana’nın bu doyumsuz havasını çiğerlerimize soluduğumuzda anlamlı bir huzur ve mutluluk sarar tüm benliğimizi.

Karabük, Kastamonu ve Safranbolu üçgeni içerisinde bulunan, bilenler, şehrin gürültüsüne, kavurucu sıcaklara, kirli havaya inat, her fırsatta kendilerini buraya atar, doğanın elvan elvan kokan havasını teneffüs ederler.

Doğallığın ve en az orijinali kadar alabalıkların lezzetinin kesişim noktası olan bu tesise gelenler, tercihe göre kendilerine sunulan tereyağlı, kiremitte, mantarlı, kaşarlı,  kızartma, kavurma veya ızgara alabalığı, demli çayların ve ikram edilen fırında eritilmiş sıcak, tarçınlı helvanın harikulade lezzeti ile adeta kendilerinden geçerler.

Yerli ve yabancı turistler ile yöre halkının uğrak yeri olan cennet mekân Karasu Kır Lokantası, doğal yapısı, kaliteli ve samimi hizmeti ve enfes alabalık yemekleri ile geleceğin turizm lezzet duraklarından biri olmaya şimdiden aday gibi görünüyor.

Saf tereyağı sosuyla zenginleştirilmiş kiremitte alabalığı, tabiatın kucağında iştahla yemek hiç bu kadar kışkırtıcı bir haz vermemiştir damak zevkine önem verenlere.  Doğallık ile lezzetin karışımı da hiç bu kadar estetik ve zarif olmamıştı. Doğal zarafetin ve estetik bir lezzetin adresi Karasu Çayı’nın üzerindeki Karasu Kır Lokantası…

Karasu Kır Lokantası

Akgeçit Köyü, Karasu Mahallesi, Araç / Kastamonu

0 (366) 373 60 17 www.karasualabalik.com

Yazı: Mehmet Aydın, fotoğraflar: İsmail Şahinbaş

 

Previous:

İhsaniye Elması

Next:

Kayra İle Şarabın Doğduğu Topraklarda Bağ Bozumu Heyecanı

You may also like

Post a new comment