Kuşlarla Uyanmak

15 Mart of 2011 by

Bu fotoğrafı 2010 yılının Nisan ayı başlarında çektim. Kuş yuvası, Safranbolu Yörük Köyü’nde bulunan Muratoğlu Konağı’nın başodasının sokağa bakan penceresinin önünde bulunuyordu.

Yuva, orta pencerenin sol yayına yapılmıştı. Yuvanın bulunduğu bölüm yastığa bir karış mesafede bulunuyordu. Arada sadece bir perde bulunuyordu. Sanırım kuş yuvasını kapakların kapalı olduğu bir zaman yapmış. Kapaklar açıldığında da yuva zarar görmediği için, kuş yumurtaları terk etmemiş.

Safranbolu Yörük Köyü, yoğun turist çeken bir bölge. Safranbolu’yu gezmeye giden misafirler mutlaka Yörük Köyü’ne uğrarlar. Muratoğlu Konağı’da misafir ağırlayan bir butik otel.

Turizm çok başka bir boyut kazandı. Turist her gittiği yerde güven arıyor. Yediği yemeğin doğal malzemelerden olmasına güvenmek istiyor. Gezdiği yerlerdeki alışverişlerindeki esnaflara güvenmek istiyor. Kendisini gezdiren rehberin verdiği bilgiye güvenmek istiyor. Seyahat ettiği vasıtaya, sürücüsüne güvenmek istiyor.

Muratoğlu Konağı’ndaki durum çok özel. Güvenlik ve doğallık burada en üst seviyede. Bu kadar olmaz diyenler için: www.yorukmuratoglu.com

Yazı ve fotoğraflar: İsmail Şahinbaş

Previous:

Kar Hayallerime Cemre Düştü

Next:

Nergis ve Ateş

You may also like

Post a new comment