Maldivler’de Köpek Balıklarıyla Gece Dalışı

03 Ekim of 2011 by

1 Eylül 2011

Bu gün toplam dört dalış yapacağız. Kudarah Thıla, Medhu Faru, Bıyaadhoo Gırı bölgelerinde gündüz dalışlarını bitirdikten sonra Bıyaadhoo Gırı bölgesinde gece dalışı yapacağız.

Bıyaadhoo Gırı Bölgesi’nde gece dalışı

Cüneyt Hoca bizden gündüz yaptığımız eğitimlerin tekrarını yapmamızı istiyor.  Bugün benim buddyim Seven Nay arkadaşım biraz tedirgin gözüküyor. Aslında bende öğleyim fakat Cüneyt Hoca ben yanınızdayım merak etmeyin diyor. O aslında benden önce Advanced eğitimini almış fakat gece dalışı bu güne kadar yapmamış. Bu gün birlikte karanlıklara dalacağız. Buddyler bir araya gelip elimizde fenerlerle dalışa başlıyoruz. Suyun altında fenerlerimizi kapattığımızda önce çok karanlık geliyor ve birbirimizi görmekte zorlanıyoruz fakat daha sonra alışmaya başlıyoruz.  Arkama baktığımda koca bir karanlık sanki bizi takip ediyor. Elimizdeki fenerlerle önümüzü görmeye çalışıyoruz. Biraz daha rahatlamaya başladığımızda etrafımıza bakınmaya hatta balıkların girdiği oyukları aydınlatarak yakalamaya çalışıyoruz. Heyecanlı aynı zamanda keyifli bir gece dalışını ve günün dördüncü son dalışını tamamlıyoruz.

Teknede sualtı fotoğraf yarışması

Bu akşam teknede sualtı fotoğraf yarışması yapılacak. Cüneyt Hoca sualtı fotoğraf çekenlerden en beğendiği 5 fotoğrafı istiyor. Herkes kendi çapında iddialı gözükür. Çekilen fotoğraflar tırım tırım saklanıyor, yorumlar yapılıyor ve oylama sonunda birincilik belirleniyor seçilen üç fotoğraf da bir kişiye ait gerçekten çok başarılı. Yıldırım Bey’i hepimiz tebrik ediyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

 

Previous:

Dhangethi Adası’nda Ramazan Bayramı

Next:

Derin Dalış Sonunda Beklenmeyen Fırtına!!!

You may also like

Post a new comment