Rasdhoo Madıvarı

30 Eylül of 2011 by

30 Ağustos 2011

Günün ilk dalışını Rasdhoo Madıvarı Bölgesi’nde yapacağız. Sabahın erken saatleri dalış hazırlıkları başlıyor. Cüneyt Hoca bütün kontrollerimizi yapıyor. Bu günkü rehberimiz Tom. Kendisi Güney Afrikalı ve iki yıldır Maldivler’de yaşıyor.  Diğer rehberlere nazaran daha ciddi görünüyor fazla gülümsemiyor suyun altında kurallara uymayanları sık sık uyarıyor. 

İkinci dalışı Bathala H.R. ve üçüncü dalışımızı da Lhamıyaru Gaa dalış bölgelerinde tamamlıyoruz. Bu güne kadar yaptığımız her dalış çok keyifliydi. Sabahları erken kalkmamıza rağmen günde üç dalış bazen de dört dalış yaptığımızı farkına bile varmıyoruz. Aralarda dinlenenler, kitap uyuyanlar hatta üşenmeyip İstanbul’dan Türk kahvesi fincanlarıyla getirenlerle sohbet etme imkânımız oluyordu. Teknede dalış yapmayan bir iki kişi vardı onlar içinde ara sıra denize girmeleri için yakın adalara çıkıyorduk.

Rehberler bize bu akşam adada sürpriz bir barbekü partisi yapacaklarını söylüyorlar. Herkes bir hazırlık içinde. Tekneden bizim için hazırlanan yemekler, meyveler ve içkiler adaya taşınıyor. Sırayla teknenin botuyla adaya doğru yol alıyoruz. Kendi kendime bu adada yalnız kalsaydım isteyeceğim tek şey ne olurdu acaba diye düşünüyorum? Bu akşam benim için farklı bir gece galiba biraz hüzünlüyüm belki de sevdiklerimden uzakta olduğum içindir. Fakat burada çok iyi dostlarım var onlarla zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum…

Herkes oldukça çok şık görünüyor. Adaya çıktığımızda bizler için hazırlanmış olan kumdan yapmış oldukları balina köpek balığı (Shark Whale) heykeli ve muz yaprakları donanmış masamız ve kumsalda büyük bir ateş bizi karşılıyor. Yerel müzikler çalıyor ve söyleniyor. Sözlerini anlamasam da bende eşlik etmeğe çalışıyorum. Tempo tutmak daha kolay galiba. O kadar muhteşem gözüküyor ki her şey. Kimimiz dans ediyor kimimiz de ateşim üzerinden atlıyor. Böyle bir yerde acaba ne kadar kalabilirim diye kendi kendime düşünürken rehberimiz Zinah bize balayı için gelen bazı çiftlerin tatil sonunda ayrıldıklarını söylüyor. Neden acaba? Keyifli bir barbekü partisi sonunda herkes kıyafetleriyle kendini denizde buluyor… : )))

Previous:

Maagırı Rock‘da Çan Sesiyle Uyanış

Next:

Dhangethi Adası’nda Ramazan Bayramı

You may also like

Post a new comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.