Sadağı Kanyonu Fotoğraf Rehberi

15 Ağustos of 2016 by

Kanyon yeşil yapısına Nisan ayı başlarında ulaşıyor. Nisan ayından Kasım ayına kadar olan süre içerisinde yeşilden maviye, maviden sarıya, kırmızıya her renk görseli elde edilebilir.

Çiçek fotoğrafı çekmek isteyenler için Mart ayından itibaren Kasım ayına kadar malzeme var. Kanyon içinde veya kanyonu çevreleyen alan içerisinde çok sayıda, türde, boyda, renkte çiçek meraklılarını bekliyor.

Kuş fotoğrafı çekmek isteyenler için ‘Kaya Kartalı’na kanyon içerisinde rastlamak mümkün. Bunun dışında çok şanslı ve sabırlı fotoğrafçılar için ‘Su Samuru’nu belgelemek zor da olsa mümkün. ‘Kaya Kartalı’ ve ‘Su Samuru’nun dışında kanyon içerisinde ve çevresinde çok sayıda kelebek çekmek de mümkün.

Kanyon içerisinde çok sayıda mantar yetişiyor. Hem ilkbahar, hem de sonbahar aylarında mantar fotoğrafı elde etmek mümkün.
Kanyon kış aylarında da çok güzel görüntüler veriyor. Kar durumu dikkate alınmalı. Bölgeye karın ne zaman yağacağı senelere göre değişiyor. Bunu öğrenmenin yolu bölgeden ilgililer ile bağlantıya geçmek olmalı.

Kanyon, Ekim ayının 15’den Kasım ayının 15’ine kadar çok farklı renklere bürünüyor. Özellikle güz aylarında kanyonun renkleri bir başka oluyor…

Ayhan Divlecen

Previous:

Cheb

Next:

Meteora

You may also like

Post a new comment