Tchibo’dan UNICEF Yararına Bir Yıldız

26 Eylül of 2011 by

Tchibo, İstanbul’un en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi ‘Stars of İstanbul’da ‘Kahve Keyfi’ temalı yıldızı ile yerini aldı.

Çocuklara parlak bir gelecek sunmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Star of İstanbul’ projesine Tchibo, ‘Kahve Keyfi’ temalı yıldızı ile destek verdi. Tasarımı ile dikkat çeken ‘Kahve Keyfi’ yıldızı Erenköy Bağdat Caddesi’nde 22 Eylül’den itibaren sergilenmeye başlandı. 30 Kasım tarihine kadar görülebilecek olan heykelin satışından elde edilecek gelir, çocukların eğitimine destek amacıyla kullanılacak.

Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in ‘2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın’ hedefinin ilk adımını oluşturan Stars of Istanbul, çocukların geleceği için ortak ve kalıcı bir eser yaratmaya katkıda bulunarak iş dünyası ile sanatçıları bir araya getirdi. İstanbul’da sadece bir kere düzenlenecek olan projede, firmaların desteğiyle sanatçıların uygulamalarını taşıyan üç boyutlu dev yıldızlar, 1 Eylül – 30 Kasım tarihleri arasında sergilenecek.

Tchibo Türkiye’nin yıldızının da aralarında bulunduğu Stars of İstanbul Yıldızları, Aralık 2011 tarihinde yapılacak uluslararası bir müzayede ile satışa sunulacak. Satıştan elde edilecek olan gelir ise UNICEF’in Türkiye projelerine aktarılacak.

 

 

 

Previous:

“Özgürlük ve Akıcılığı Yakalayınca Vazgeçmek Zor”

Next:

Leylekler Artık Hiç Gitmeyecek

You may also like

 • 14 Şub

  Aşk

  Özgür Yazılar

  Kendimi gecenin en karanlık anında yapayalnız ve ıssız sokaklarda yürümeye mahkûm etmiştim. Gecenin soğuk rüzgârı ...

 • 30 Kas

  Alakır’ın Sesi Konseri

  Özgür Yazılar

  Antalya Kumluca’daki Alakır Vadisi’ndeki hidroelektrik santrallerine karşı yürütülen hukuki mücadeleye destek olmak amacıyla 4 Aralık ...

 • 06 Nis

  Hayallerim

  Özgür Yazılar

  Küçükken hep hayal kurardım. Irmakların en büyüğün de, en uzunun da, yeşil vadilerin arasından; durmadan ...

 • 24 Ara

  Çekül Vakfı 20. Yıl Etkinlikleri

  Özgür Yazılar

  ÇEKÜL Vakfı kuruluşunun 20. yılını; 27 sanatçının katılımıyla düzenlediği ‘Birlikte 20 Yıl’ sergisi, ‘Birlikte 20 ...

Post a new comment