Tchibo’dan UNICEF Yararına Bir Yıldız

26 Eylül of 2011 by

Tchibo, İstanbul’un en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi ‘Stars of İstanbul’da ‘Kahve Keyfi’ temalı yıldızı ile yerini aldı.

Çocuklara parlak bir gelecek sunmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Star of İstanbul’ projesine Tchibo, ‘Kahve Keyfi’ temalı yıldızı ile destek verdi. Tasarımı ile dikkat çeken ‘Kahve Keyfi’ yıldızı Erenköy Bağdat Caddesi’nde 22 Eylül’den itibaren sergilenmeye başlandı. 30 Kasım tarihine kadar görülebilecek olan heykelin satışından elde edilecek gelir, çocukların eğitimine destek amacıyla kullanılacak.

Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in ‘2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın’ hedefinin ilk adımını oluşturan Stars of Istanbul, çocukların geleceği için ortak ve kalıcı bir eser yaratmaya katkıda bulunarak iş dünyası ile sanatçıları bir araya getirdi. İstanbul’da sadece bir kere düzenlenecek olan projede, firmaların desteğiyle sanatçıların uygulamalarını taşıyan üç boyutlu dev yıldızlar, 1 Eylül – 30 Kasım tarihleri arasında sergilenecek.

Tchibo Türkiye’nin yıldızının da aralarında bulunduğu Stars of İstanbul Yıldızları, Aralık 2011 tarihinde yapılacak uluslararası bir müzayede ile satışa sunulacak. Satıştan elde edilecek olan gelir ise UNICEF’in Türkiye projelerine aktarılacak.

 

 

 

Previous:

“Özgürlük ve Akıcılığı Yakalayınca Vazgeçmek Zor”

Next:

Leylekler Artık Hiç Gitmeyecek

You may also like

 • 10 Nis

  Taşa Gönül Vermek

  Özgür Yazılar

  Heykeltıraşlık emek isteyen, bir o kadar da zahmetli sanattır. Sabır ister, taşla bütünleşmek ister, en ...

 • 11 Oca

  Gezi ve Fotoğraf

  Özgür Yazılar

  Safranbolu Şehir Gönüllüleri Derneği, 15 Ocak 2011 Cumartesi saat 19.00’da Kileciler Konağı’nda bir etkinlik düzenliyor. ...

 • 05 Kas

  Boğazova’da Duran Zaman

  Özgür Yazılar

  Boğazova, Uludağ’ın doğusunda, Uludağ’ı Allıkayalar’dan ayıran bir geçitte bulunuyor. Yakın zamana kadar bir yayla yerleşkesi ...

 • 08 Şub

  Ses

  Özgür Yazılar

  Nefes Çağlar ötesinden Yüreğimi delip geçen Sen… Taşan gözyaşlarımla Kederimde Üşüyen ellerimde Soluğumu kesen Sen… ...

Post a new comment