Varanasi: Sonsuz İnanç

15 Mart of 2011 by

Burada doğmak ve burada ölmek, bir Hindu’nun basına gelebilecek en güzel şey! Tüm günahları, Ganj Nehri’nin kutsal sularıyla akıp gidiyor ve ruhları bir üst seviyeye ulaşıyor. Dünya’ya daha iyi bir karmayla geri geliyorlar!

Sabahtan akşama, 24 saat burada banyo yapan, yüzen, çamaşır yıkayan, ölülerden arda kalan altınları arayan mutlu insanları görebilirsiniz!

Rengârenk bir curcuna! Sizi tüm büyüsüyle hipnotize ediyor ve içine çekiyor. Biran ben de düşündüm acaba bir batıp cıksam mı diye!

Ama sanırım, karmamı hastalanmadan da, daha iyi bir seviyeye çıkarmanın bir yolunu bulabilirim daha sonra…

Varanasi’nin Rajhastan’i andıran daracık sokaklarında dolanmak kadar hayret verici bir şey de olamaz herhalde. Hayat dolu bir yer!

Her yerden devamlı beklenmedik bir şeyler çıkıyor! Maalesef bu garip yerde sadece bir buçuk gün geçirebildik. Hava koşulları artık maalesef Hindistan’da gezmeye elverişli değil. Ya tekrar kuzeye dağlara çıkacağız ya da eve geri döneceğiz!

Hindistan mevsimi Eylül’de baslar, Haziran’da biter. Haziran’dan Ağustos’a kadar ki süreçte de buraya gelmek çok iyi bir fikir değilmiş onu anlamış bulunduk!

Previous:

Nepal

Next:

Ladakh: Yüksek Geçitlerin Ülkesi

You may also like

Post a new comment