Varkala: Chakra & Yoga & Ayurveda

09 Mart of 2011 by

15 – 24 Mart 2009

Tam bir hafta yoga ve meditasyonla geçti. Varkala Beach’te (Trivandrum’a bir saat. Kollama’a yine bir saat mesafede) okyanusa nazaran gecesi 200 Rupi’lik bir guest house da kaldım, adını şimdi tam hatırlayamıyorum ama sanırım Srirarm Guest House’du.

Neyse, Ayurveda cenneti olan Kerala’ya gelipte yoga öğrenmemek olmazdı! O yüzden hemen Progressice Yoga House’da Ullas adlı muhteşem yoga hocasının önderliğinde derslerime başlamış bulundum. Aynı zamanda chakra balance da oldum! Çok değişik bir deneyimdi, herkesin denemesini öneririm. Garip bir hissiyat, insandan insana değişir sanırım. O yüzden fazla açıklayıcı olabileceğimi sanmıyorum!

Hocam bütün bir haftayı sessiz ve dingin geçirmemi önerdi. Ve daha çabuk etki almak içinde, 5 gün boyunca sadece meyve suyuyla beslenmemi önerdi! E peki ya halsiz düşersem hastalanmak istemiyorum dedim. O da enerjini güneşten alacaksın hiç merak etme dedi! Hakikatten de öyle oldu, garip bir şekilde hayatımda ilk defa açlık çekmeden sadece meyve suyu içerek bir 6 gün geçirdim! Peki değdi mi? Onu ilerde göreceğiz.

Bu arada size Varkala’ya taşınan arkadaşım Selin’den bahsetmezsem olmaz. Selin ayrı bir hikâye o yüzden onu ilerleyen bölümlerde kuzeyde bize katıldığında uzun uzun anlatmak istiyorum.

Previous:

Renklerin ve pozitif enerjinin bayramı; Holi’de Bombay’e doğru…

Next:

Funky City Bangalore

You may also like

Post a new comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.